Novinky ze světa robotiky #37
Ze světa robotiky 05. 11. 2018
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
V dnešním robotickém přehledu týdne můžete očekávat světově nejvyspělejšího společenského robota, humanoida s označením ARMAR-6, vylepšenou verzi robota Mesmer a v závěru tu máme něco roboticky-mytologického.
Ze světa robotiky 12. 11. 2018
Zatímco svět, ve kterém budete na ulicích potkávat humanoidní roboty stejně často, jako vietnamské prodejce na polských tržnicích, je stále v nedohlednu, už nyní se robotika vyvíjí neskutečným tempem kupředu. Ať už se tu bavíme o designu robotů, hlasových asistentech nebo o možnostech chůze, tak ani v jednom z uvedených příkladů se vývojáři nedrží za žádných okolností zpátky. Vezměte si např. takového humanoidního robota z dílny Furhat Robotics. Tento humanoid dokáže nejen komunikovat a přehrávat zvuky, ale za pomoci HD kamery a obličejového senzoru dokonce napodobit i celou škálu různých obličejů.
Sháníte se po robotovi, se kterým by byla radost spolupracovat? V tom případě vám představujeme humanoida s označením ARMAR-6. Tento multifunkční kousek technologického ráje dokáže se svými „lidskými spolubojovníky“ nejen komunikovat, ale dokonce jim i pomáhat s prostorovou navigací a přenášením různých věcí. Podrobnější informace vám přinese následující ukázka z největšího evropského počítačového veletrhu CEBIT 2018, zveřejněna teprve nedávno, 8.11.2018.
Pokud občas i vy zavítáte na náš blog do kategorie s robotickými novinkami, tak vám určitě neuniknula ani ta, ve které jsme zmínili humanoidní projekt Mesmer (robot s lidskou kůží připomínající terminátora). Nyní tu pro vás máme jeho vylepšenou verzi. Mesmer 2.0 má oproti svému předchůdci propracovanější konstrukci včetně senzorů pohybu, díky kterým dokáže např. kopírovat vaše pohyby a otáčet hlavou do všech možných i nemožných stran.
Říkáte si, že na mýtické nestvůry můžete natrefit tak maximálně ve filmu? Občané francouzského města Toulouse na to měli do nedávna podobný názor. Nicméně po příchodu jistého 10metrového stroje, který si dokáže natrhat větve stromu, jako fialky, svůj názor rychle přehodnotili.
Zdroje: furhatrobotics.com, sek.kit.edu, engineeredarts.co.uk, presseocean.fr